ÖVRIGT / Speglar / Spegel 17355241
*
nr 1735 5241
Spegel
+ konsolbord, Ek, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 194 + 55 cm
Utrop:
1.200 kr
Såld:
2.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 oktober 2025
kl 19:52:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 19:30:29
1
1.000 kr
24/10 19:32:58
1
1.200 kr
27/10 19:36:02
2
1.500 kr
27/10 19:41:33
1
1.900 kr
27/10 19:41:58
1
1.900 kr
27/10 19:42:10
2
2.000 kr
27/10 19:42:25
1
Vinnande bud
27/10 19:42:58
1
justering av budtak
27/10 19:47:01
2
2.400 kr
27/10 19:47:01
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1735 5241
Spegel
+ konsolbord, Ek, omkring sekelskiftet 1900. Höjd: 194 + 55 cm
| Utrop: | 1.200 kr |
|---|---|
| Såld: | 2.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 27 oktober 2025 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 24/10 19:30:29 | 1 | 1.000 kr |
| 24/10 19:32:58 | 1 | 1.200 kr |
| 27/10 19:36:02 | 2 | 1.500 kr |
| 27/10 19:41:33 | 1 | 1.900 kr |
| 27/10 19:41:58 | 1 | 1.900 kr |
| 27/10 19:42:10 | 2 | 2.000 kr |
| 27/10 19:42:25 | 1 | Vinnande bud |
| 27/10 19:42:58 | 1 | justering av budtak |
| 27/10 19:47:01 | 2 | 2.400 kr |
| 27/10 19:47:01 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 20:07



